10 Mayıs 2016 Salı

Minik Cadımın Doğum Hatıralıkları

Minik cadının mini mini hazırlıklarını paylaşacağımdan bahsetmiştim önceki postumda.

Hamileliğimin genelini evde yatarak geçirince malzemelerin birçoğunu instagram butiklerinden , bazı internet sitelerinden sipariş vermek zorunda kaldım.Bir kısmını da anneciğim sağ olsun ben söyledim o aldı.

Öncelikle hastanede ve evde gelenlere vermek üzere ,miniğimden hatıra kalsın diye hazırladığım hediyeliklerimizi anlatayım istedim.öncelikle magnet olmasın istedim ki artık buz dolaplarımız magnetlerimizle dolup taşmaya başladı.Mum mu ,kokulu taş mı sabun mu derken bir arkadaşımın fikriyle kar küreleri alıp dağıtmaya karar verdim.Ne de olsa benim kızımda kış bebeğiydi ve tesadüfe de bakın ki beraberinde kar getirdi.:)

Kar kürelerini ayrı ,kutularını ayrı ,kurdeleleri ve çiçeklerini ayrı yerlerden alıp birleştirdim.Etiket bile yapıp bastıracak halim ve fırsatım olmadığından bu sefer etiketlerimi de instagram butiklerinden birinde bastırmayı tercih ettim.Tek tek basılmış ve kesilmiş olarak yolladıklarından bizim için çok büyük kolaylık oldu.

Bir tanecik hediyeyle olmaz dedik ne yapsak diye tekrar düşünmeye başladık.O sırada bu mini mini melekleri pek beğendim.Nasıl yaparım ederim derken eldeki tüllerle ve kurdelerle bu işi hallederim diyerek koyuldum işe.Tek sorun saçlarıydı.Onu da kızılay da yüncülerin birinde görünce değmeyin benim keyfime.

İlk başlarda yapması kolay görünse de kafasını ayrı saçını ayrı .vücudunu ayrı yapıp birleştirmek epey yorucu ve oyalayıcı oldu .Allahtan epeyce boş vaktim vardı ,birde gebeliğin getirdiği sıkıntı ve sabırsız ruh hali olmasa ortaya epeyce bebek çıkardı ama otuz tanede sınırlı kalmak zorunda kaldım.

Beğenilmeleri ise en büyük mutluluğum.Umarım büyüdüğünde de miniğim yaptıklarımdan mutluluk  duyar.

Sıra da neler var neler hastane masa süslemelerimiz bir daha ki postun konusu olsun.

Kocaman Sevgilerimle3 yorum:

 1. Kar küresi ve mini bebek fikri güzelmiş aklımızda bulunsun. Bu mini bebekler anahtarlık mı oldu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aaa çok iyi fikirmiş aslında .Ben asmak için kurdela taktım evlerinde istedikleri yere assınlar istedim ama anahtarlık fikrini de tuttum:)

   Sil
 2. Çok teşekkür ederim yazı için ayrıca sitemi ziyaret etmeyi unutmayın
  https://islamguzelahlaktir.blogspot.com/

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...